Trenutno pregledavate Njemačka je izjednačila sa Švicarskom 1-1, ostavljajući neizvjesnost za nokaut fazu!

U nedjelju navečer, u utakmici skupine A Europskog kupa 2024., njemačka momčad je izjednačila protiv švicarske momčadi golom Niklasa Fölkruga u posljednjoj minuti, izbjegavši ​​preokret. Prvobitno se mislilo da će njemačka momčad pobijediti u ovoj utakmici skupini s savršenim bodom, ali im je i konačni remi bio dovoljan da kao nositelji uđu u nokaut fazu.

U sudačkoj nadoknadi, Fölkrug je izjednačio rezultat za njemačku momčad prekrasnim pogotkom glavom i osigurao je prolazak njemačke momčadi u nokaut fazu 2024. godine, a švicarska momčad na kraju je ušla u osminu finala drugi u grupi.

Na početku utakmice njemačka momčad imala je prednost u posjedu lopte, ali je švicarska momčad čvrstom i discipliniranom obranom blokirala napadački prostor njemačke momčadi te je u 17. minuti prevladao Robert Andrich Njemačka dres, mislio je da je postigao svoj prvi međunarodni gol, ali je VAR intervenirao i sudac je dosudio da je Jamal Musiala faulirao Michela Abishera i pogodak je poništen.

Potom je u 28. minuti Švicarska uspjela ukrao Fabiana Riedla, a onda je Remo Fruler uputio lijep centaršut, a Dan Ndoye iz voleja.

U drugom poluvremenu igra Njemačke nije se značajnije popravila, mogli bi izgubiti još koji gol ili izjednačiti rezultat. Međutim, u posljednjim trenucima utakmice zamjena David Raum je ubacio loptu, a Falkrug je izdržao pritisak i postigao pogodak. loptu za uspješno izjednačenje rezultata U ovom trenutku stadionom u Frankfurtu odjekivali su gongovi i bubnjevi, a skupina navijača u njemačkim dresovi za nogomet kao da ih je najtoplije pozdravila.

Njemačka momčad je dobro igrala u ranoj fazi ovog Europskog kupa, pobijedivši u prvoj utakmici protiv Škotske i drugoj utakmici protiv Mađarske. Međutim, večerašnja utakmica bila je provjera stvarnosti za njih: igra Švicarske potpuno je obuzdala njihov napad.

Unatoč brojnim prednostima, Kai Havertz nije prikladan usamljeni napadač, ali nije zabio više poena u veznom redu, gdje može učinkovito kontrolirati napadački ritam ako ne vidimo njegovu ulogu u ovoj utakmici, možemo vidjeti Havertzovu ulogu u veznom redu u prve dvije utakmice.

Nagelsmann mora razmisliti o tome treba li u svoju momčad uvoditi krila s bržom i većom snagom u prodoru, može li nastaviti koristiti dva starija igrača u veznom redu te treba li odabrati tradicionalnog centarfora koji će ugroziti protivničku obranu. i moći uhvatiti loptu leđima. Njegova trenutna konfiguracija postave mogla bi momčadi dogurati daleko na ovom turniru, ali i dalje su potrebne dodatne prilagodbe i optimizacije za osvajanje prvenstva.