Trenutno pregledavate Europsko prvenstvo: Hrvatska 0-3 Španjolska! Izgubio 3 boda

Europsko prvenstvo: Hrvatska 0-3 Španjolska! Izgubio 3 boda

Europsko prvenstvo jak dijalog! U subotu je i službeno počela utakmica skupine B Europskog kupa. Španjolska i Hrvatska započele su borbu za “3 boda” na Olimpijskom stadionu u njemačkom Berlinu. U proteklih 10 susreta između dvije strane, Španjolska ima prednost. Da se vratimo na ovu utakmicu, Španjolska je golovima Fabiana Ruiza, Morate i Carvajala svladala suparnika 3-0 i dobro startala u grupnoj fazi. Tim je rezultatom provjerena hrvatska vojska izgubila 3 boda.

Europski kup igra je s visokim udjelom zlata u nogometnom svijetu, a navijači su se bez oklijevanja okupili na Olimpijskom nogometnom stadionu. Svi su bili u Hrvatska dres 2024, odnosno španjolskim dresovima, popunivši gledalište koje može primiti 75.000 ljudi.

U ovoj utakmici, španjolski Yamal dobio je priliku startati, te je formirao prednji trozubac s Moratom i Williamsom. Nakon početka utakmice napad Španjolske bio je učinkovitiji. U 29. minuti Fabian Ruiz je uputio preciznu loptu, a Morata se probio u šesnaesterac i mirno postigao prvi pogodak za momčad. Samo 3 minute kasnije, Fabian Ruiz je iskoristio priliku i gađao nisko u dalji kut za još jedan pogodak, pomažući Španjolskoj da poveća rezultatsku prednost.

Modrić je bio razočaran nakon pogotka Španjolske

Hrvatska, koja je zaostajala 0-2, žestoko je uzvratila, ali nije mogla slomiti španjolska vrata. U sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, Yamal je asistirao Carvajalu da završi prekrasan udarac iz voleja, povećavajući rezultat na 3-0. U drugom poluvremenu Španjolska je čvrsto kontrolirala ritam utakmice, a momčad je također promijenila taktiku s napada na obranu. U 78. minuti Hrvatska je izborila jedanaesterac, no udarac Petkovića brani Simon, a zatim se nadovezujući udarac Paštrića dosuđuje u ofsajdu i pogodak se nevalja. Na kraju je Španjolska do kraja zadržala vodstvo od 3:0.

U ovoj utakmici Španjolska je postavila mnoge rekorde: Yamal je postao najmlađi igrač i asistent u povijesti Europskog kupa; Carvajal je postao najstariji strijelac Europskog kupa u povijesti španjolske momčadi, a postao je i prvi branič u povijesti koji je zabio i u finalu Lige prvaka i u finalu Europskog kupa.

Snaga španjolske kombinacije starog i novog, vitalnost mladih igrača i iskustvo veterana omogućuju momčadi da bude opuštena i u napadu i u obrani. Iako Hrvatska ima blagu prednost u posjedu lopte, nikad nije uspjela pronaći učinkovit način za postizanje pogotka pred čvrstom obranom Španjolske i oštrim kontranapadima.

Da, vidjeli smo dosta navijača provjerene vojske koji su izgleda pomalo razočarani ovom utakmicom, ali vjerujem da će dokle god igrači nose reprezentativni dresovi za nogomet dati sve od sebe da se bore za čast zemlja. Naravno, sve igre imaju pobjednike i gubitnike. Izgubili su, ali to ne može izbrisati njihov trud u igri. Odamo počast igračima obje momčadi i veselimo se što će nam donijeti još iznenađenja u sljedećoj utakmici!